48
7 paylaşım, 48 points

Türk mühendisleri tarafından hazırlanan icat NASA tarafından satın alındı. Oldukça ilgi çeken Miops isimli sistemin Amerikan ordusu tarafından kullanılacağı biliniyor.

Miops Sistemi Nedir?

Kamera tetikleyicisi olan Miops ani olayların fotoğraflaştırılmasını sağlamaktadır. Miops icadı Türk mühendisler Erkan YİĞİTER, Ali Emir BAYRAKTAR ve Onur ÇELİK tarafından oldukça iyi bir şekilde üretilmiştir. Amerika’da bulunan Kickstarter adı ile kendini gösteren bu girişim zaman içinde NASA tarafından alınarak oldukça dikkat edilen bir olay olarak karşımıza çıkıyor.

Ani vakitlerde ortaya çıkan olayları yakalayan bu makine oldukça başarılı bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Yıldız Teknik Üniversitesinde Teknoparkında hazırlanan bu sisteme 400.000 dolara yakın destek ile beğenildi.

Miops sistemi, NASA’da roket kalkış anlarını çekmesi amacı ile alınan bu cihaz Amerikan fotoğrafçılık ekipmanları arasında satışa sunulan ürünler arasında da yer alıyor. NASA’da satılan bu ürün Türklerin başarısını da göz önüne çıkarmaktadır.

Miops Nasıl Kullanılır?

Özel olarak tasarlanmış olan kablolar ile cihazlara bağlanılabiliyor. Bunun yanında akıllı telefonlara yüklenen uygulamalar ile de akıllı kontrol özelliği mevcut oluyor. Telefonlarda uygulamalar sayesinde gerekli olan modlar ayarlanılıyor.  Bu ayarlamalar sonucunda doğru olan yöne çevirmeniz yeterli olacaktır. Bu ani olaylara örnek verilecek olursa şimşek çakması en ideal örnektir diyebiliriz.

Son zamanlarda sadece 25 ülkede yer alan bu ürün 219 dolar olarak satılmakta olan Miops tetikleyici e- ticaret sitelerinde de yerini almış durumdadır.


Arkadaşlarınla Paylaş:

48
7 paylaşım, 48 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
1
Vaay!
Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Şirin! Şirin!
2
Şirin!
Hahaha Hahaha
2
Hahaha
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de onaylanması halinde listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır