43
8 paylaşım, 43 points

YouTube arkaplanda çalma artık akıllı telefon kullanıcıları için bir sorun olmaktan çıkıyor. iPhone Youtube arkaplanda kullanmak ya da Android Youtube Arkaplanda oynatmak telefon sahipleri için büyük bir dert olmuştu. Bazen Youtube’u arkaplanda kullanma ihtiyacı yaşayanlar bu sorunu telefona bazı üst düzey işlemler uygulayarak çözebiliyordu. Fakat bu hem riskli hem de tecrübe istiyordu. Bu yazımız ile sizlerle Youtube arkaplanda çalma için basit ama yararları yöntemleri paylaşacağız. Tamamen ücretsiz olan bu yöntemlerin işinize yarayacağına eminiz. İşte karşınızda sizler için hazırladığımız Youtube arkaplanda kullanma çözümü.

Youtube Arkaplanda Çalmak

İşletim sisteminiz ister Android ister iOS iPhone olsun Youtube arkaplanda kullanma sıkıntısı artık son buluyor. Üstelik gereken işlem sadece bir uygulama indirmek. Uygulamanın kullanımı oldukça basit olduğu gibi tamamen ücretsizdir. Youtube arkaplanda çalmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Yıllardır tartışmalara konu olan arkaplanda oynatma sorunu hakkında net bir açıklama bulunmuyor. Youtube neden arkaplanda çalışmıyor diye soracak olursanız bizim düşüncemiz bunun bir reklam stratejisi olduğudur. Çünkü Youtube reklamlardan oldukça yüksek miktarlarda gelir elde ettiği gibi Youtube arkaplanda çalıştığında reklamların kullanıcı kitlesine ulaşmayacağının da farkında.

Youtube Arkaplanda Nasıl Kullanılır?

iPhone Youtube arkaplanda çalma sorunu ve Android Youtube arkaplanda kullanma sorunlarına ayrı iki maddede değineceğiz. iPhone sahipleri –bu işlemler iPad kullananlar için de geçerlidir– Android kullananlara nazaran biraz daha zor durumda. Çünkü Apple telif haklarına oldukça önem veren bir şirket. Bu sorunu çözen yöntemlerin telif hakkını ihlal etmemesi gerektiği de aşikar. Ancak bizim paylaşacağımız YouTube benzeri uygulama ile hiçbir sorun yaşamadan özgürce Youtube arkaplanda çalma derdinden kurtulacaksınız.

youtube arkaplanda çalma
youtube arkaplanda çalma

iPhone YouTube Arkaplanda Çalma

Eğer iPhone kullanıyorsanız tek yapmanız gereken “Tube Master” isimli uygulamayı indirmek. Bu uygulama Youtube benzeri uygulama olup Youtube’un sağladığı bütün özellikleri sınırsızca kullanabilir, arkaplanda müzik dinleyebilirsiniz.

Sadece 15 MB büyüklüğündeki bu uygulama için iOS 7.0 sürüm ve üzeri kullandığını söylememizde fayda var. iPhone, iPad ve iPod Touch ile sorunsuz şekilde çalışan Tube Master  uygulaması ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. iPhone


Tube Master uygulamasını indirmek için AppStore’a göz atabilir veya buraya tıklayabilirsiniz.


Android YouTube Arkaplanda Çalma

Android Youtube arkaplanda çalma uygulaması ise iOS için paylaştığımız Tube Master uygulamasına oldukça benzer. Play Store’dan ücretsiz edinebileceğiniz “Floating Tube” uygulaması ile Android Youtube arkaplanda kullanma sorununuza son verebilirsiniz. Floating Tube uygulaması da Youtube benzeri uygulamalar arasında yer almaktadır.


Floating Tube indirmek için Play Store’u ziyaret edebilir veya buraya tıklayabilirsiniz.


Ayrıca Android Youtube arkaplan sorununu Chrome tarayıcısını indirerek de çözebilirsiniz. Bunun için Chrome’dan Youtube’a girerek masaüstü sürüme geçebilir, Youtube’u arkaplanda çalıştırabilirsiniz.

Yazımız burada son bulmuştur. Bu yazımızdaki uygulamalar ile Youtube arkaplanda çalışma sorununuzun son bulacağını umuyoruz. Bu uygulamalar dışında kendi kullandığınız programları da yorum kısmından paylaşabilirsiniz.


Arkadaşlarınla Paylaş:

43
8 paylaşım, 43 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
5
Vaay!
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Şirin! Şirin!
6
Şirin!
Hahaha Hahaha
6
Hahaha
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

Bir Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de onaylanması halinde listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır