51
8 paylaşım, 51 points

Günümüzün en yaygın kullanılan ve en çok ziyaret edilen sosyal medya platformlarından biri olan Youtube her gün yeni kanalların eklendiği bir platformdur. Genellikle genç insanlar tarafından kullanılan ve bir gelir kapısı olarak görülen Youtube’da insanlar trendlere girmek için rekabet veriyor.

Youtube Trendlere Girmenin Avantajları Nedir ?

Trendler kısmı herkes tarafından sıklıkla ziyarete edildiği için büyük önem taşımaktadır. Eğer Kanalınızın biranda yüksek kitlelere ulaşmasını istiyorsanız bunu kanalınızı trendlere sokarak yapabilirsiniz. Eğer videonuz trendler listesine son sıradan bile girecek olsa büyük bir kitle tarafından görüleceği için , eğer dikkat çekici bir video ise daha da üst sıralara tırmanacaktır. Hatta ilk 3 gibi bir sıraya yerleşirseniz de büyük sayfalar tarafından paylaşılabilirsiniz. Bu da kanalınızı olabilecek en hızlı şekilde büyütür .

Youtube Trendlerde eskiden sürekli büyük Youtube kanalları yer alırken şuan genellikle maalesef dizi bölüm ve fragmanları , trendleri işgal etmiş durumda. Çok nadir olarak da izlenmesi çok fazla düşük videolar trendlere girebilmekte. Hatta bot izlenmeler ile bile trendlerde yer alan videolar mevcut. Birçok fazla izlenen video ise bazen trendlere sondan bile giremeyebiliyor. Youtube’un trendler kısmı için acilen bir düzenleme yapması lazım , çünkü sorunlar ve tepkiler gün geçtikçe artıyor .

Youtube Trendlere Nasıl Girilir ?

Eğer Youtube Trendlerine girmek istiyorsanız ilk olarak dikkat çekici içerikler hazırlamaya özen göstermelisiniz. Ve başlıktaki yazı , gelen izleyiciyi tatmin etmeli ki tekrar gelebilsin ya da arkadaşına önerebilsin. Burası paylaşım ile yayılmada oldukça etkili bir adımdır. Ayrıca paylaşımınızın yüksek izleyici kitlesine kısa sürede ulaşması için yüksek miktarda yatırımlar ile reklam da verebilirsiniz. Reklam ücretleri size ilerde fazlasıyla geri dönecektir . Bu kısımda çok fazla çekinmeyip büyük bir bütçe ile reklam vermenizi tavsiye ederim.

Reklam sizin daima bir adım önde olmanızı sağlayacaktır . Eğer başka ülkelerde de çok izlenen bir kanalsanız o ülkelerin trendlerine girme olasılığınız da vardır .Bazı ünlü isimler yurtdışından izlenme satın aldıkları için de bazen o ülkelerin trendlerinde gözükebiliyor. Tabi ki kaliteli ilgi çekici bir video ve reklam çalışması ile trend listesine girmek daha sağlıklı sonuçlar verecektir.


Arkadaşlarınla Paylaş:

51
8 paylaşım, 51 points

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

Vaay! Vaay!
6
Vaay!
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Şirin! Şirin!
0
Şirin!
Hahaha Hahaha
1
Hahaha
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Comments

comments

İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır