50
11 paylaşım, 50 points

Yurtta kalmanın hem avantajları hem de dezavantajları bulunuyor. Yemek, temizlik, kira ve fatura gibi çok büyük külfetlerden kurtulmuş olabilirsin. Ancak yurtta kalmanın dezavantajları da yok değil. Evde yaşamanın verdiği konforu daha kalabalık bir ortamda aramak zor olabilir. 

Yurtta kalanlar için pratik ürünler listemizde bu konforu biraz daha fazla artırabilirsin. Daha düzenli ve rahat bir yurt yaşantısı için bu uygun fiyatlı ürünler işine çok yarayacak.

 1. 1 Brita arıtmalı sürahi


  Kabul edelim ki yurtta en büyük sorunlardan birisi de içme suyu ihtiyacıdır. Yurtta içme suyu karşılamak için Brita arıtmalı sürahi size ilaç gibi gelecek. Tek yapmanız gereken içine suyu doldurmak. Gerisini ona bırakın. Bu sayede litrelerce devasa şişelerle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

 2. 2 Himalaya tuzu lambası


  Bu ürün odanın havasını temizlemek ile kalmıyor aynı zamanda loş sarı ışık da yayıyor. Yurtta sabahları boğazınız kuru oluyor ve yutkunmakta güçlük çekiyorsanız bu odanızın havasının kalitesizleştiğinin göstergesi. Doğal olarak kalabalık şekilde kaldığınız odanızdaki havanızın kalitesi düşüyor. Himalaya tuzu lambası sayesinde havanızın kalitesini artırabilirsiniz. Bu sayede daha rahat nefes aldığınızı fark edeceksiniz. Ayrıca gece lambası gibi de kullanabileceğiniz bu ürünün yaydığı sarı ışık sayesinde geceleri etrafınızı görmeniz kolaylaşacak.

 3. 3 Kapı arkası ayakkabılığı


  Yurt odalarında yaşanan en önemli sorunlardan birisi de şüphesiz ki alan sorunudur. Birçok kişinin eşyalarını bir odada derli tutmak oldukça zor bir iştir. Bu ürün kapının arkasına asacağınız basit organizer görevi görerek birçok eşyanızı toplu tutacaktır.

 4. 4 Kapı stoperi


  Oda arkadaşlarınız gürültülü birisi mi? Odaya her giriş ve çıkışında ortalık ayağa mı kalkıyor? Çok uygun fiyatlara temin edeceğiniz kapı stoperleri odanızın kapısının çarpılmasının önüne geçecek ve rahat uykular sizi bekliyor olacak.

 5. 5 Mini el süpürgesi


  Odada cips, kraker gibi kırıntılı yiyecekler tüketmek illa ki ortalığı biraz batıracaktır. Eğer birden fazla kız aynı odada kalıyorsanız etrafta saç telleri olacaktır. Bu gibi durumlarda devasa süpürgeler kullanacak haliniz yok... İşte sadece birkaç santimetre karelik daire şeklindeki bu elektrikli süpürge bütün işinizi çözecek. Üstelik pille çalışıyor!

 6. 6 Mini ütü


  Ütü yapmanın ne kadar sıkıcı bir aktivite olduğunu konuşmaya gerek bile yok sanırım. Ancak bu mini ütü aleti ile derse çıkmadan önce sabahları birkaç dakikada ütü yapmanız mümkün. Devasa ütü masalarını ve ütüleri, buhardan ter içinde kalan bedenleri unutun.

 7. 7 Organizer duş perdesi


  Yurtların en büyük dezavantajlarından birisi de duşların ortak olmasıdır. Birkaç kişinin beraber kullandığı duşlarda banyo lifinizin veya kişisel ürünlerinizin başkasınınkiyle karışmasını istemeyeceksinizdir. Bu durumda bu perdedeki ceplerde kendi ürünlerinizi saklayabilirsiniz.

 8. 8 Ses geçirmeyen kulaklık


  Dış ortam sesini absorbe eden bu gibi kulaklıkar geceleri ve gündüzleri arkadaşlarınızın yapacağı gürültüden rahatsız olmanızı önleyecektir. Ayrıca kulaklıktan rahatlatıcı müzikler dinleyerek uykuya dalmanızı kolaylaştırmanız bile mümkün. Dilerseniz bu ürün yerine kulak tıkacı almayı da deneyebilirsiniz.


Arkadaşlarınla Paylaş:

50
11 paylaşım, 50 points
Canberk

Wuubi.com kurucu üyesi, bir makine mühendisi.

Bu içeriğe ne tepki seviyorsun?

İlginç İlginç
3
İlginç
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Şirin Şirin
3
Şirin
Komik Komik
4
Komik
Lezziz Lezziz
6
Lezziz
Havalı Havalı
6
Havalı
İğrenç İğrenç
5
İğrenç

0 Yorum Bulunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İçerik Türü Seçin
Klasik Test
Testi çöz, cevabı öğren. İşaretlediğin şıklara göre testin sonucunu öğren.
Doğru/Yanlış
Doğru ve yanlış cevaplardan oluşan testler oluşturun.
Anket
Oy vererek görüşünü bildir. Basit bir anket oluştur!
İçerik
Yazılardan ve medyadan oluşan içerikler oluşturun.
Liste
Klasik bir liste oluşturun
Geri sayım
Tersten sıralanmış bir liste oluşturun
Açık Liste
Diğer üyeler de listeye eklemeler yapabilir.
Oylamalı Liste
Alınan oylara göre sıralama yapılır